Beitragsseiten
O samej Analizie
Warto wiedzieć
Alle Seiten
Keine Übersetzungen vorhanden.

Na wstępnie chciałbym napisać kilka słów o samej analizie laboratoryjnej miodu. Po co tyle zamieszania i po co dodatkowe koszty?

Wiec tak. Analizę miodu wykonuję się w oparciu o polską normę określającą szczegółowo jakie parametry powinien spełniać miód. W takiej analizie bardzo łatwo można wychwycić zafałszowania miodu. Mogą być różnorodne...

- zamiast nektaru nieuczciwy pszczelarz podaje pszczołom roztwór cukru, który pszczoły przenoszą do ula, trochę go "zanieczyszczą" miodem. I taki produkt sprzedawany jest jako miód.

 

 

Drugie zafałszowanie polega na sprzedawaniu miodu, który nie pochodzi z naszego kraju. Wówczas można w jego składzie odnaleźć pyłek z roślin które rosną np. w Chinach.

Kolejna sprawa dotyczy samego procesu przechowywania miodu a wcześniej jego pozyskiwania. Jeśli miód był źle odebrany, lub był źle przechowywany, lub był podgrzewany aby go zdekrystalizować w sposób nieprawidłowy w górę idzie wskaźnik HMF.

Niestety. Tego Klient nie jest w stanie sprawdzić w żaden sposób. Jedynie zaufanie do pszczelarza ma tutaj ogromne znaczenie. Ja postanowiłem iść nowoczesną ścieżka pszczelarzenia i po pierwsze nie wróżyć z fusów podczas określania odmianowości miodu a po drugie chcę Klientowi pokazać że miód nie jest w żadnym stopniu zafałszowany.

Pamiętajmy. Każdy prawdziwy miód krystalizuje. Jeden wcześniej tak jak miód rzepakowy bądź miód nawłociowy inne jak miód akacjowy dłużej. Jednak jeśli zimą Klient kupuje miód w postaci płynnej (patoka) to już może byc pewien, ze pszczelarz "majstrował' przy tym miodzie, choćby go dekrystalizując - a odbywa się to podgrzewając miód do temperatury max 45C najlepiej 42. Jednak i  w tym procesie zachodzą nieodwracalne zmiany w składzie miodu. Jego bioaktywność zdecydowanie spada a zarazem jego właściwości zdrowotne.

 KOMENTARZE
WARTO PRZECZYTAĆ

O zdrowym miodzie w Naszym Mieście

Keine Übersetzungen vorhanden.

Wydanie specjalnie Nasze Miasto Konstancin-Jeziorna pisze o Tęczowej Pasiece, zdrowym miodzie i przepysznym piwie.

Więcej w poniższej gazetce.

Weiterlesen...

Miód Naturalny © 2010 - 2020 Tęczowa Pasieka

tel. 501 550 652