There are no translations available.

Poniżej zamieszczam analizę miodu wielokwiatowego. W tabeli jest to próbka nr 1.

Nie ukrywam, że liczyłem, że będzie to miód akacjowy. Wszystkie oznaki na to wskazywały. Jednak jak się okazało pszczółki wolały inne pożytki kwitnące w tym okresie. Akacja zwyczajnie nie nektarowała w tym roku w sąsiedztwie mojej pasieki.

Chciałbym tutaj nadmienić, że akacja jest bardzo zawodnym pożytkiem. Przyjęło się mówić że nektaruje raz na cztery lata. A wszystko to za przyczyną pogody. Do obfitego nektarowania akacji potrzebny jest deszcz na przemian z ciepłą i bezwietrzną pogodą. A w tym roku jak wszyscy pamiętamy w czasie kwitnienia akacji pogoda była zgoła odmienna w drugiej połowie maja aż do końca miesiąca. Jednocześnie za sprawą przymrozków większość kwiatów akacji uległa uszkodzeniu.

Miodobranie odbyło się dnia 30 maja 2011 roku. Z analizy nie wynika bezpośrednio że był to wielokwiatowy. Wśród stwierdzonych pyłków pojawił się rzepak (jary), śliwa, kruszyna, wyka, facelia, koniczyna biała oraz wierzba. Skład zatem tego miodu bardzo bogaty i różnorodny. Ma bardzo łagodny smak i ciekawą kompozycję zapachowo. Gorąco polecam.

Zobacz także

KOMENTARZE
WARTO PRZECZYTAĆ

O zdrowym miodzie w Naszym Mieście

There are no translations available.

Wydanie specjalnie Nasze Miasto Konstancin-Jeziorna pisze o Tęczowej Pasiece, zdrowym miodzie i przepysznym piwie.

Więcej w poniższej gazetce.

Read more...

Miód Naturalny © 2010 - 2019 Tęczowa Pasieka

tel. 501 550 652